Recenzja: Łukasz Henel- "Demon"- Megaksiążki


Jak dotąd horrory wolałam bardziej jako filmy. Dzięki Megaksiążki skusiłam się jednak na ten gatunek książek i nie żałuję. Zapraszam na recenzję książki Łukasz Henel- Demon.

O czym jest książka:
Hipnotyzująca gotycka powieść grozy.
Jan Piołun, cierpiący na nieuleczalną chorobę chirurg z Poznania wyjeżdża w Góry Sowie do cieszącego się złą sławą schroniska na Wilczycy. Nie zdaje sobie sprawy, że jego przyjazd wywoła lawinę dramatycznych zdarzeń oraz przebudzi nadnaturalne siły.  
Tymczasem w okolicy dochodzi do makabrycznych zbrodni oraz tajemniczych zdarzeń. Policjant Dominik Lamberg coraz wyraźniej dostrzega paranormalny kontekst sprawy i wespół z miejscowym góralem rozpoczyna prywatne śledztwo. Czy uda się rozwikłać sekret schroniska na Wilczycy i powstrzymać zło? 

Więcej informacji:


Moja opinia:
Okładka budzi niepokój i jest odniesieniem do powieści. Z tyłu znajdziemy oczywiście opis książki. Kolejną kwestią techniczną jest porządny papier. Książka jest ładnie wydana, czcionka jest dobrej wielkości, łatwo się czyta.
Akcja rozgrywa się w Górach Sowich. Przyznacie, że to jest ciekawe miejsce na powieść? O Dolnym Śląsku wszak krąży wiele legend, można tu przytoczyć chociażby historię złotego pociągu czy Sztolni Riese. Opowieść rozgrywa się głównie w schronisku na Wilczycy. Chirurg Jan Piołun śmiertelnie chory alkoholik przyjeżdża tu jako stróż. Jego przyjazd jest iskrą wzniecającą ciąg tajemniczych wydarzeń. Zło, które było uśpione przez lata nagle się budzi, a akcja nabiera dynamizmu. Atmosfera zaczyna gęstnieć. Wtedy też następuje wspaniały klimat grozy, który budzi gęsią skórkę.


Zamach w kościele, Watykan, SS, eksperymenty, egzekucje, Tesla, egzorcyzmy- w książce dużo się dzieje. Momentami czyć aż duchotę. Połączenie realnych wydarzeń z grozą mistycyzmu przyprawia o lekkie dreszcze. Upiory, wampiry zostały zgrabnie wplecione w czasy II Wojny Światowej i budzą grozę. 
Nie zabrakło również filozoficznych pytań o sens cierpienia, życia oraz głębszych refleksji.
Poza atmosferą na uwagę zasługuje zarys bohaterów, którzy dostarczają emocji, nosząc własny bagaż doświadczeń. Losy ich łączą się, kiedy będą musieli stawić czoło złu.


Ani przez moment nie poczułam się zawiedzioa lekturą. Ksiązka nie pozostawiła niedosytu. Zakończenie jest zatrważające. Styl autora przyjemny i wciągający, dzięki zemu książkę szybko i lekko się czyta mimi ciężaru emocji.
Osoby ubiące wątki paranormalne będą bardzo zadowolone.

Komentarze

  1. Oj, troszkę nie moje klimaty 🙂

    OdpowiedzUsuń
  2. Pewnie bałabym sie przy czytaniu tej książki, ale sięgnęłabym po nią ze względu an ten mroczny klimat.

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam tego typu książki, ale jak widzę cenę 40zł to serce mi się łamie dlatego niestety w większości kupuję książki z drugiej ręki ;(

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: