Recenzja: Cała prawda o raku- Profilaktyka i alternatywne terapie przeciwnowotworowe - Ty M. Bollinger- Zdrowe Podejście


Alternatywne metody leczenia raka są coraz bardziej popularne i powszechne. Dzięki Zdrowe Podejście mogłam zapoznać się z większością z nich.

Jeśli myślisz, że jedynymi sposobami leczenia raka są chemioterapia, radioterapia i operacja to jesteś w błędzie. Autor przedstawia alternatywne i naturalne sposoby eliminowania nowotworów. Do wyboru masz szereg zabiegów terapeutycznych, które mają na celu wspomóc Twój organizm w walce z chorobą. Dowiesz się na czym polegają terapie enzymatyczne i mitochondrialne. Poznasz zabiegi z użyciem światła i dźwięku, które wzmacniają komórki ciała oraz zapobiegają tworzeniu się nowotworów. Wiele proponowanych przez Autora wskazówek możesz zastosować samodzielnie i potraktować jako dodatkowe wsparcie dla trudu podejmowanego przez lekarzy. Dowiesz się, jakie są diety przeciwnowotworowe oraz w jaki sposób detoks i oczyszczanie organizmu mogą stanowić zarówno wsparcie w leczeniu jak i fundament skutecznej profilaktyki. Poznasz także świadectwa osób, którzy wyzdrowieli po zastosowaniu przedstawionych w książce terapii i uświadomisz sobie rolę pozytywnego nastawienia w procesie rekonwalescencji.

Więcej informacji:


Moja opinia:
Początkowo zostajemy wprowadzeni w krótką historię medycyny zaczynając od Hipokratesa nazywanym ojcem medycyny. Przechodzimy przez przykre statystyki na temat raka, przedzieramy się przez przyczyny, aby jak najlepiej poznać swojego wroga. Początkowo to nie jest łatwa lektura, ale z czasem zaczyna napawać optymizmem. 


Dzięki autorowi poznamy metody zapobiegania np. poprzez ćwiczenia natleniania komórek, ale także substancje, których należy unikać, by cieszyć się zdrowiem, a którymi karmi się nowotwór- zaczynając na chemicznych polepszaczach potraw, a kończąc na owocach nieorganicznych. Dowiemy się również jakich przyborów używać w kuchni, aby gotowanie było zdrowsze.
Spora część lektury przeznaczona jest tematowi zapobiegania jak i alternatywnym metodom leczenia raka. Autor przy tym podaje przykłady z życia np. o herbacie Essiac, która pozwoliła przeżyć kobiecie z diagnozą o stadium terminalnym raka więcej lat niż prognozowali lekarze, jest również przepis na ten ziołowy napar. Książka obfituje we wskazówki żywieniowe.


Autor poświęca także sporą część lektury na detoksykację i oczyszczanie, co zaskakujące nie ogólne oczyszczanie organizmu, a następujące krok po kroku- każdego organu.
Książka traktuje również jako niekonwencjonalne metody użycie dźwięku czy elektryczności. Przyznam, że ten rozdział był dla mnie ogromną ciekawostką, bo z tym się jeszcze nie spotkałam.
Cała prawda o raku wspomaga łatwe prowadzenie profilaktyki antynowotworowej. 

Komentarze

 1. Ciężko mi czytać takie książki. Lubię wzruszające historię ale cierpienie z powodu choroby to dla mnie za dużo. Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, tu nie ma aż tak negatywnych historii ;)

   Usuń
 2. Ze względów rodzinnych unikam takich książek :( nie umiem tego jakoś przełamać :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla medycznych osob myślę, że się sprawdzi lektura

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogólnie mogłabym przeczytać... Choć nie wiem czy w tej kwestii jestem w stanie zaufać "specjalistom" nie ufam takim osobom ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale o alternatywnym leczeniu raka coraz więcej się mówi ;)

   Usuń
 5. Trudno jest mi teraz cokolwiek napisać. Nie jest to łatwa tematyka tym bardziej jeżeli ktoś bliski odszedł z powodu raka.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie czytam takiej tematyki za bardzo dolujaca

  OdpowiedzUsuń
 7. Bałabym się czytać takie książki bo zaraz nawykręcałabym sobie różne rzeczy :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie publikacje są potrzebne, te metody mają wspierać walkę lekarzy z rakiem, a nie ją wypierać...
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przerażają mnie książki o tematyce nowotworowej, więc raczej nie skuszę się na powyższy tytuł.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: