Recenzja: "Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania"- Jan Becker


Szczęście w wielu przypadkach zależy od nas samych. Ale jak się na nie nastawić? Jak Becker w książce wydawnictwa Studio Astropsychologii pomoże nam nastroić się na nie.

Twój sukces, szczęście i przebojowość są zależne wyłącznie od Ciebie. Niezależnie od tego, czy czujesz się dobrze czy źle, czy jesteś zestresowany czy odprężony, możesz bowiem na siebie świadomie wpływać. Wykorzystasz do tego celu te same mechanizmy, które stosują specjaliści od reklam, psychologowie i hipnotyzerzy. Autor pokazuje, jak rozpoznać ukryte techniki hipnozy na co dzień i jak sam możesz je stosować. Za pomocą opisanych metod możesz łatwiej przekazać swoje przekonania, realizować pomysły i pragnienia, wydawać się sympatyczniejszym, a nawet odczuwać większą ochotę na seks. Równocześnie staniesz się świadomy wpływu, jaki wywierają na Ciebie inni i będziesz mógł lepiej chronić się przed manipulacjami. Klucz do wszystkiego tkwi w umyśle.

Więcej informacji:


Moja opinia:
Książka ładnie wydana, czarna okładka jest jak dla mnie bardzo zagadkowa. Czcionka jest wyraźna, o idealnej wielkości.
Autorem książki jest Jan Becker, wykwalifikowany hipnotyzer, który w książce "Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania"jest niejako podróżą po naszej podświadomości. Tytuł lekko może zwieść, bo książka bardzo zahacza o psychologię.


Autor od samego początku przytacza nam przykłady manipulacji, jakiej codziennie zostajemy poddani, np. w sklepach artykuły są przemyślanie poukładane tak, aby je kupować, czy w większych hipermarketach hostessy częstujące degustacją, która też ma swoje cele. Przyglądając się dogłębniej na każdym kroku jesteśmy poddawani technikom wywierania wpływu. Nawet ubrania potrafią zmienić postrzeganie o innych ludziach, , a wystrój i odcień pomieszczenia może na nas wpłynąć w określony sposób.


Z książki dowiemy się więcej o zjawisku samospełniającej się przepowiedni i obszernie psychologii tłumu, co jest bardzo ciekawym zagadnieniem. Autor odkrywa przed nami wpływ reklamy i propagandy politycznej. Po tej lekturze z pewnością każdy z nas inaczej spojrzy na przerwy z reklamami między filmami, czy na kolorowe metki z cenami w sklepach, a co za tym idzie ustrzeże się przed wpływem i nieprzemyślanym zakupem pod wpływem chwili.


Autor podaje szereg łatwych ćwiczeń, które opierają się na tych samych mechanizmach, które są stosowane przez psychologów i specjalistów od reklam. Z tą książką łatwo zmotywujemy się z rana, poczujemy siłę, czy pokorę- wszystko łatwym sposobem, który nie wymaga od nas wielkiego wkładu i w zależności czego w tym momencie potrzebujemy. Za pomocą opisanych metod możemy także łatwiej przekazać swoje przekonania, czy spełniać swoje plany, a przede wszystkim skutecznie chronić się przed manipulacjami innych.

Komentarze

 1. Bardzo chętnie bym zerknęła do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie sobie ją poczytam, akurat tak się składa że moja znajoma ją ostatnio kupiła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tego typu książki, tej jeszcze nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No! Na takie książki to ja się piszę.
  Koniecznie muszę się zapoznać.
  Na pewno tematyka ciekawa.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie myślałam wcześniej o takiej propozycji książkowej. Myślę, że może się okazać przydatna i ciekawa, jak tylko skupimy się na lekturze.

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto poznać też techniki manipulacji firm itp. ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: