Recenzja: "Kompletna samopomoc dla Twoich nerwów" dr Claire Weekes- Wydawnictwo Vital- Studio Astropsychologii


Czas ukoić swoje nerwy z Wydawnictwem Vital :)

Kilka słów od Wydawnictwa Vital: Stres jest nieodzownym elementem naszego życia. Przyczynia się do powstawania wielu chorób, które mogą doprowadzić do rozwinięcia się nerwicy. Dr Claire Weekes to znana na całym świecie specjalistka zajmująca się dolegliwościami o podłożu nerwowym. Dzięki swojej autorskiej metodzie pozwalającej odzyskać kontrolę nad stanem umysłu, zdobyła wielkie uznanie i została nominowana do Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Jej metoda jest obecnie zalecana przez lekarzy i stosowana w ośrodkach zdrowia na całym świecie. 
Poradnik oferuje najbardziej wszechstronne źródło informacji na temat różnych rodzajów chorób o podłożu nerwowym. Autorka podaje przyczyny, etapy rozwoju i sposoby leczenia dolegliwości oddziałujących na nasze nerwy. Czas ukoić swoje nerwy.

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Książka w miękkiej, lekko utwardzanej okładce. Sama okładka ma na mnie jakieś dziwne działanie uspokajające- może to kwestia doboru kolorów? 
Autorką książki jest uznana przez Noblistów (nominowana do tej nagrody), która jako pierwsza kobieta uzyskała tytuł Doctor of Science na Uniwersytecie w Sydney dr Claire Weekes. 


Przyznam szczerze, że sama byłam w krytycznym nerwicowym punkcie. Można powiedzieć, że znalazłam swoje odbicie lustrzane w tej książce. Dr Weekes dokładnie opisuje nerwicę, począwszy od symptomów wyczerpania. Dokładny opis wyczerpania nerwowego, fizycznego, emocjonalnego, psychicznego oraz duchowego pozwala nam poznać istotę problemu. 


Autorka ze swojej książki stworzyła swojego rodzaju terapię przez którą przechodzi czytelnik. Jeżeli czujesz, że jesteś osobą znerwicowaną to znajdziesz niejedno odniesienie w tej książce. Dowiesz się jakie są stadia oraz symptomy choroby nerwowej, w ten sposób łatwo poznasz w jakim stadium się znajdujesz. Czy jest to zwykłe wyczerpanie czy już mocna forma nerwicy przechodząca w depresję? Wszystko to napisane przystępnym językiem, dla osób nie mających na co dzień styczności z psychologią.


Dr Claire dzieli choroby nerwowe na trzy kategorie w zależności od stopnia nasilenia. W każdej kategorii znajdziemy dokładny opis przebiegu, dokładne nazwy. Dlaczego wspominałam, że dzieło Dr Weekes jest terapią? Ponieważ znajdziemy tu całościowy opis autopomocy w każdym stadium choroby nerwowej: w mniej skomplikowanych formach oraz w tych bardziej po samą depresję. W książce znajdziemy również porady odnośnie uzdrowienia bardziej trwałych objawów oraz powracających atakach nerwowych.


Często bliskie osoby chcą pomóc, ale nie wiedzą jak to zrobić. Bardzo cenne okazują się w tej sytuacji zamieszczone porady dla rodziny. W końcu nerwica, depresja i bezsenność to w tej chwili choroby cywilizacyjne i nigdy nie wiadomo kogo dopadną. Żyjemy za szybko, za intensywnie, ciągle za czymś goniąc, zapominając o dniu dzisiejszym i często nie zauważając pierwszych symptomów chorobowych. Wiedza zawarta w książce, ukazująca przebieg choroby nerwowej, pozwoli wyłapać pierwsze objawy u nas i naszych bliskich i zdusić je w zalążku.


Książka obfituje także w wiadomości o czynnikach ryzyka zachorowalności, rady czego nie robić, aby choroba nie powróciła oraz kilka miłych słów oraz złotych wskazówek dla osób, które boją się ponownego załamania.
Jestem pod wrażeniem tej książki- wszystko co najważniejsze odnośnie stresu zostało w niej zawarte. Jeżeli coś Cię dręczy, a nie dopuszczasz do siebie myśli, aby udać się do specjalisty to sięgnij po tą książkę. Tak na prawdę czasami najlepszy psycholog nie pomoże nam jeżeli tego nie chcemy. Książka wspomaga spojrzenie we własną głębię, zrozumienie stanu w którym się znajdujemy oraz wiarę w "powrót do domu", a to pierwszy krok do wyzdrowienia. "Kompletna samopomoc dla Twoich nerwów" to najlepsza autopomoc i dowód na to, że jesteśmy w stanie pomóc sobie sami.

Fragment książki dostępny tutaj: >KLIK<

Komentarze

 1. Ja na szczęście staram sie nie stresować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszy, ale i najtrudniejszy sposób :)

   Usuń
 2. Myślę, że ta książka mogłaby się okazać bardzo pomocna! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka dla 90% polskiego społeczeństwa, niestety hmmm :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj ta książka bardzo by mi się przydała:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bardzo dużo się stresuję, a ostatnio bywam bardzo zmęczona. Ale taki okres :( Książki nie znam ale chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również mam ostatnio dużo stresów, idzie osiwieć ;)

   Usuń
 6. Z chęcią bym poczytała :) http://polkagotujeisiemaluje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do przeczytania fragmentu :)

   Usuń
 7. Chyba muszę przeczytać haha :D

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawa książka, bardzo na czasie:))

  OdpowiedzUsuń
 9. ciekawe :d Ja stres po9konałam wystepami na scenie :D
  http://zyciowa-salatka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię książki tego typu. :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto zapoznać się z tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo zaciekawiła mnie ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 13. nie wiem, wydaje mi się, że jak ktoś jest znerwicowany i chory to książka raczej mu nie pomoże...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może inaczej- sama książka nie, ale cenne rady zawarte w niej tak. Bo na dobrą sprawę to my sami musimy zmienić swoje myśli tudzież postępowanie. A wizyty u psychologa mają nam pomóc przestawić się na odpowiedni tor. Tak samo z tą książką.

   Usuń
 14. ta książka niestety byłaby dla mnie idealna ale nie lubię czytać takich poradników

  OdpowiedzUsuń
 15. Oj ta książka to mi czasami by się przydała ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: