Recenzja: "Melanżeria"- gra karciana- Let`s Play


Impreza nie chce się rozkręcić? Wystarczy talia "Melanżeria" Let`s Play i dobra zabawa gotowa :)

Kilka słów od producenta: Szykuje się impreza w domu albo na łonie natury? Szukasz gadżetu, który sprawi, że będzie jeszcze bardziej udana? Czegoś, co was zaskoczy, wprowadzi w szampańskie nastroje i zapewni wyzwania, które rozbawią każdego? Trzymasz to w rękach! Ta gra zawiera wiele kreatywnych zabaw ale także niezapomnianych klasyków typu: kalambury, ciekawe historyjki, zimno-ciepło, tańczenie, opowieści na dany temat, czy podryw na wesoło! Melanżeria jest karcianą grą imprezowo-towarzyską (zazwyczaj od 3 do 8 osób), podczas której wyłoni się spośród Was prawdziwa Gwiazda Imprezy. Każdy z graczy otrzymuje na początku gry punkty, które musi zachować wykonując polecenia. Te jednak… zlecają sobie gracze, wybierając lub losując odpowiednie osoby!

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Karty znajdują się w dopasowanym pudełku do ich rozmiaru pudełku. Nie są standardowej wielkości, a trochę większe. Wykonane solidnie, więc przeżyją niejedną imprezę. Każdą z nich ozdabiają piękne fotografie (nie obrazki). Ładnie prezentują się na czarnym tle. Nawiązują do nazwy karty oraz zadania, które się na niej kryje. Każda z kart zawiera inną fotografię oraz zadanie (nie powtarzają się). Do kart dołączona jest instrukcja. Wszystko objaśnione jest klarownie i myślę, że nikt nie będzie miał problemu z rozgrywką :) Na imprezach ważne jest to, aby szybko objaśnić zasady.


Gra pozytywnie wybija się na tle innych gier imprezowych. "Alkochińczyki" to tylko picie i poruszanie pionkiem po planszy. Melanżeria jest bardziej rozbudowana, a na pierwszym planie mamy zadania. Mamy ich w sumie 128, co gwarantuje nam kupę śmiechu i dobrą zabawę na cały wieczór. Możemy tańczyć z zawiązanymi oczami ze wszystkimi po kolei i zgadywać z kim tańczymy, mamy także elementy kalambury, gdzie wybrana osoba musi pokazywać tytuł filmu lub też w mało poważny sposób wyznać drugiej osobie coś, czego żąda lub wymyślić śmieszne pseudonimy dla wszystkich. To jednak tylko cztery zadania z całego arsenału czynności do wykonania w grze! :) Możemy pomanewrować trochę i zamiast zadania wybrać wyzwanie zamienne (całus, pytanie lub toast), należy jednak liczyć się z tym, że osoby wyłaniane są na drodze losowania, w którym bierzesz także udział Ty :) Znajdziemy tutaj także akcje specjalne (dodanie osoby do akcji, podbicie stawki punktowej, podmiana karty), która może zmienić bieg gry. Gra kończy się kiedy zostanie jedyna osoba z punktami na koncie. 


W grze alkohol jest tylko "umilaczem imprezy" i dodatkiem. W grę grałam 2 razy na imprezkach i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Było dużo śmiechu i wiele frajdy. Z wykonania zadania możemy zawsze zrezygnować, ale wtedy tracimy punkt. Gra przeznaczona jest dla 3-8 graczy, ale myślę że nic się nie stanie jak zagramy w większym kręgu :) Czas to 30-60 minut, chociaż jak jest nas dużo i każdy chce wygrać to gra na pewno się wydłuży. W razie niewykonania zadania nie tylko tracimy punkt, ale i za karę "pijemy karniaka" lub pozbywamy się jakiejś części garderoby. Oczywiście możemy ustalić inną karę, wszystko zależy tylko od rozgrywających :)


Gra to świetny umilacz imprezy i fajna odskocznia od tańców i rozmów, dobrze rozluźnia atmosferę i zacieśnia więzy znajomości. Rozgrywka może być lekko pikantna- wszystko zależy od graczy. Karty przeznaczone są dla wieku 16+. Do plusów muszę zaliczyć także poręczność. Zmieszczą się do torebki, w kieszeń, więc możemy zabrać je na imprezę w plenerze, na grilla i gdzie tylko chcemy :)

Let`s Play Games

Komentarze

 1. mam ale jeszcze nie grałam :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz widzę taką grę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacja! Czegoś takiego potrzebowałam, bo teraz post, więc tańce odpadają. Zatem zaproszę znajomych na partyjkę karcianą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaproś koniecznie, trochę śmiechu będzie :)

   Usuń
 4. Nigdy nie grałam ale fajnie widzieć,że coś takiego jest :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To mógłby być hit w akademiku :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W akademiku to by zdało egzamin na 100% :D

   Usuń
 6. wow, z chęcią bym pograła!

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. Owszem, nazwa jest w ogóle trafiona :D

   Usuń
 8. Nie powiem, ze nie ale gra zapowiada sie bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: