Recenzja: Kolagenowy żel do mycia


Dzisiaj recenzja kolagenowego żelu do mycia Lagenko, którego próbkę otrzymałam dzięki uprzejmości Pani Diany :)

Kilka słów od producenta: Kolagenowy żel do mycia twarzy COLWAY dostosowany jest do każdego typu skóry, również tej wrażliwej. Unikalny skład żelu, którego głównym komponentem jest kolagen, zapewnia skórze dokładne oczyszczenie oraz odpowiednie nawilżenie i odżywienie.
Zawarty kolagen to żywe, aktywne biologicznie białko, pozyskiwane ze skór najszlachetniejszych gatunków ryb, odławianych z naturalnych zbiorników. Kolagen jest jednym z najważniejszych oraz najcenniejszych wielkocząsteczkowych białek używanych w przemyśle kosmetycznym. Stymuluje aktywność komórek skóry do produkcji kolagenu.  Zdolności tej nie posiada żaden inny produkowany obecnie na świecie kosmetyk. Jest odpowiedzialny za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry oraz ciągłą odnowę jej komórek. Jest to zatem również jedno z największych odkryć światowej kosmetologii i biotechnologii białek. Jego wyjątkowość i skuteczność wynika z procesu pozyskiwania jakim jest hydratacja, procesu nienaruszającego potrójnej helisy, która jest kluczem do wyjątkowego kosmetologicznego działania.

  Obok KOLAGENU stanowiącego główny komponent żelu, znajdujemy w składzie również inne składniki aktywne takie jak:
  - wyciąg z aloesu
  Wyciąg z NONI „królowej owoców”
  - D-pantenol
  - Gliceryna
  Działanie produktu:
  • Zapewnia skórze dokładne oczyszczenie z zanieczyszczeń na jakie skory była narażona przez cały dzień.
  • Odblokowuje pory oraz ujścia gruczołów łojowych usprawniając funkcje metaboliczne.
  • Poprawia mikrocyrkulację krwi i limfy jednocześnie dotleniając i odżywiając skórę, przez co nabiera koloru i blasku.
  • Zmiękcza i wygładza naskórek.
  • Skóra staje się bardziej nawilżona i odżywiona.
  • Pobudza procesy regeneracji – odnowy skóry spowalniając procesy starzenia.
  • Skóra przygotowana jest do dalszych zabiegów.
  • Żel oczyszczając skórę jednocześnie jest bezinwazyjny, tzn. zachowana zostaje warstwa ochronna skóry.


  Moja opinia: Buteleczka zawiera w sobie gęsty aczkolwiek lekki, przeźroczysty żel, o bardzo delikatnym, przyjemnym i świeżym zapachu. Jest bardzo wydajny- wystarczy niewielka ilość do umycia całej twarzy. Żel nie pieni się, jak standardowy żel. Po kontakcie z wilgotną skórą twarzy tworzy przyjemną, lekką, białą emulsję. Przejdźmy do działania :) Żel świetnie zmywa całą twarz, pozostawia ją, gładką delikatną i nawilżoną. Skóra po zastosowaniu Kolagenowego żelu do mycia twarzy staje się elastyczna, napięta. Towarzyszy temu uczucie świeżości. Pomaga pozbyć się niedoskonałości. Usuwa nagromadzone sebum, odblokowuje pory (co jest dla mnie zadziwiające, że udało się po kilku myciach!). Żel pomagał mi również zmyć makijaż. Nie rozmazywał go, a zmywał :)
  Szczerze mówiąc to najlepszy żel jaki stosowałam na twarz. Nie spotkałam się jeszcze z żelem, który tak działa od pierwszego zastosowania. Pierwszy raz spotykam żel, który jest skuteczny i działa tak szybko. 
  Plusem jest, że nie zawiera konserwantów parabenowych a także przeszedł test in Vitro Red-Blood-Cell (kontrola kosmetyków niemowlęcych), więc można go stosować u dzieci.

  Moja ocena:
  6/6
  Polecam wszystkim ten kosmetyk i zapraszam na stronę LAGENKO

  Komentarze

  Popularne posty: