Recenzja: "O strachu na wróble", "O zielonych ludkach" i "Rymowanki do piżamki", czyli czytamy z Bajdaraj


Na dzisiaj przygotowałam ostatnią odsłonę książeczek Bajdaraj. Zapraszam :)

O strachu na wróble:


Kilka słów od Wydawnictwa: Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Śliczna, wierszowana bajeczka z pięknymi ilustracjami, ucząca pozytywnych zachowań w życiowych sytuacjach.


Moja opinia: Książeczka, jak każda, z solidną okładką. Każda ze stron jest mocna, więc bajeczka przeżyje niejedno :) Książeczka jest piękna graficznie. Urocze ilustracje idealnie oddają wierszyk. Przenoszą dziecko w świat bajki oraz rozwijają wyobraźnię, dzięki której dziecko łatwiej zapamiętuje.


Można zapytać co ma strach na wróble do życiowej sytuacji? A ma! Dziecko uczy się pozytywnego rozwijania konfliktów. Książeczka uczy przyjaźni. Uroczy wierszyk ukazuje, że "nie szata zdobi człowieka", ważne kto jaką jest osobą. Chwalę sobie tą książeczkę właśnie z tego względu. Przejrzyście napisana, wierszowana i melodyjna, a do tego krótka, mamy pewność, że nasze dziecko nie znudzi się nią. Tak jak już wcześniej wspomniałam poprzez rymowanki dziecko poszerza zasób słów.


O zielonych ludkach:


Kilka słów od Wydawnictwa: Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.Śliczna, wierszowana bajeczka z pięknymi ilustracjami, ucząca pozytywnych zachowań w życiowych sytuacjach.


Moja opinia: Urocze ilustracje to cecha charakterystyczna książeczek Bajdaraj :) 
Książeczka również uczy pozytywnych zachowań. Dzieci mogą wynieść z niej lekcję tolerancji, mimo że ktoś na pierwszy rzut oka jest inny czy mówi w innym języku, to nie znaczy że należy się go bać.


Książeczka "daje" także przykład dzieciom, że należy być pomocnym oraz należy dzielić się z innymi :) Oczywiście całość napisana melodyjnie rymami, które rozwijają twórczą aktywność językową oraz pamięć.Rymowanki o piżamki:


Kilka słów od Wydawnictwa: Książeczka przeznaczona jest dla małych dzieci. Zabawne wierszyki dla dzieci z pięknymi ilustracjami do czytania przed snem i nie tylko.


Moja opinia: W książeczce znajdziemy siedem różnych rymowanych wierszyków. Tematyka zwierzątek połączona z zabawną treścią tworzy magiczny świat dla naszego malucha. Dopełnieniem są śliczne ilustracje. Przyznam, że tak ładnej książeczki dawno nie widziałam :) Maluch chętnie i ciekawością popatrzy na obrazki, wsłuchując się w bajeczki. I co najważniejsze- wierszyki nie są o niczym. Na prawdę bawią i dziecko je uwielbia :)Komentarze

 1. Ilustracje bardzo zachęcające :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne książeczki, skoro mnie spodobały się tak bardzo to jak bardzo muszą podobać się dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo, bardzo :) Każdy dzieciaczek byłby zadowolony z takiej książeczki :)

   Usuń
 3. http://fashion-beautynails.blogspot.com/ Zapraszamy! Może obs za obs ? Jeśli tak to zaobserwuj nas , a my się na pewno odwdzięczymy. + Napisz u nas na blogu. ;3

  OdpowiedzUsuń
 4. Sliczne kolorowe ilustracje, a to na pewno zacheci dzieciaki do ksiazki!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: