Recenzja: Rooibos zielony herbata z czerwonokrzewu z trawą cytrynową/miętą - Astra


Jakiś czas temu w ramach akcji facebookowej dla blogerek otrzymałam dwie herbatki Rooibos zielony:
- herbata z czerwonokrzewu z trawą cytrynową
- herbata z czerwonokrzewu z miętą

Dzisiaj nadszedł czas na recenzję, zapraszam :)

Rooibos zielony, herbata z czerwonokrzewu z trawą cytrynową:

Kilka słów od producenta: 

Moja opinia: Herbatka zamknięta w pudełeczku, w kolorze soczystej zieleni. Każda torebeczka pakowana jest osobno w przezroczystą folię, dzięki czemu aromat herbatki nam nie ucieknie. Kiedy rozpakowujemy herbatę i otwieramy pudełko od razu czujemy przyjemny cytrusowy zapach. Po zalaniu zapach roznosi się po całej kuchni. Woń herbatki jest bardzo przyjemna i świeża :) Herbatę parzymy od 8 do 10 minut.


Herbata jest aromatyczna. Smak trawy cytrynowej świetnie współgra z czerwonokrzewem. Cytrynowy smak nie przytłumia smaku rooibosa. Niepowtarzalne połączenie, które zapamiętamy na długo. Smakuje i na zimno i na ciepło. Jeszcze kiedy mieliśmy ostatnie gorące dni była świetną alternatywą dla gazowanych napojów. Jest bardzo odświeżająca i orzeźwiająca. Teraz często pijam ją o przysłowiowej 17 :) 


W stanach lekkiego napięcia delikatnie uspokaja. Ponad to zawiera dużo witamin i minerałów i innych mikroelementów. Nie zawiera kofeiny. Bogata w antyutleniacze.


Moja ocena: 6/6Rooibos zielony, herbata z czerwonokrzewu z miętą:

Kilka słów od producenta:

Moja opinia: Opakowanie herbatki podobne do poprzedniego, z tym że tu mamy więcej koloru mięty pieprzowej :) Kolorystyka oraz listki mięty nie są przypadkowe :) Otwierając pudełko również czujemy zapach. Parząc czujemy przyjemny zapach rooibos z nutą mięty. Parzymy ją 8-10 minut, po tym czasie nabiera bursztynowego koloru. 


Herbata jest idealna. Nie jest mocna, lecz aromatyczna. Posmak mięty jest subtelny, świetnie wyważony. Nie gasi szlachetności smaku rooibos, wręcz go podkreśla. Przyjemnie rozgrzewa, więc będzie w sam raz na chłodniejsze wieczory, które przybywają co raz szybciej. Mi również smakuje na zimno, bo dobrze gasi pragnienie. 


Mięta ma dużo dobroczynnych właściwości. Pomaga między innymi w bólach brzucha, również w czasie miesiączek. Tak jak i Rooibos zielony z trawą cytrynową jest świetnym przeciwutleniaczem oraz zawiera dużo witamin i minerałów. Wytworny smak jest dopełnieniem :)


Moja ocena: 6/6

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: