Recenzja: "Blogowe dbajki"- Bajki, które dbają o rozwój dziecka - Dodo4story


Rozwój dziecka w okresie socjalizacji jest bardzo ważny. Dzisiaj o kolejnej książeczce Wydawnictwa Dodo4story, która dba o rozwój dziecka :)

Kilka słów od Wydawnictwa: Blogowe dbajki” są zwieńczeniem konkursu dla blogerów, organizowanego wspólnie z Onet.pl, na napisanie bajki terapeutycznej. W książce i audiobooku zamieszczone są najpiękniejsze bajki wybrane w konkursie, a ich dopełnienie stanowią niezwykłe, urzekające barwami ilustracje Agnieszki Madaj i Darka Madaja. Dbajki, to proste historie dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, które pomagają im odnaleźć się w trudnych sytuacjach życiowych, a rodzicom czerpać inspirację do mądrego wychowywania i nawiązywania głębszych relacji z dziećmi. Zbiór blogowych dbajek to wyjątkowy podarunek. Tutaj razem, dorośli i dzieci, wyruszają w fantastyczny świat wyobraźni, by się czegoś nauczyć o innych, przeżyć coś ciekawego, a zarazem zrozumieć siebie.

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa: >KLIK<


Moja opinia: Książka w twardej oprawie, każda strona jest mocna i solidna, całość bardzo ładnie wydana. Znajdziemy w niej zbiór 10 bajek. Dodatkowo został dołączony audiobook, na którym znajdziemy kolejne 9 bajeczek. Czytając bajki z dziećmi możemy w wyobraźni przenieść się razem z nimi w świat pełen przeżyć.


Bajki pomagają najmłodszym zmagać się ze swoimi problemami. Dla nas dorosłych temat śmierci, choroby są zrozumiałe. Dla dziecka mogą stać się ogromną traumą. Książka w dostępny sposób i zrozumiałym językiem pomaga dziecku zmierzyć się z tymi tematami. Niejedno dziecka przeżywa również swoje pójście do przedszkola. W książce znalazła się i bajka terapeutyczna i na ten temat.
Każda z bajek pomaga dziecku radzić sobie w trudnych sytuacjach. Pozwala znaleźć wyjście sytuacji lub pomaga w pogodzeniu się z zaistniałą sytuacją. 


Kiedy dziecko musi się zmierzyć z trudną sytuacją wystarczy sięgnąć po "blogowe dbajki", które pomogą zacząć rozmowę na trudny temat. 
Książka jest pięknie ilustrowana, dzięki czemu pobudza dziecięcą wyobraźnię, pomaga zobrazować problem. 
Jak wspomniałam wcześniej na Audiobooku mamy dodatkowe 9 bajek, które czytają Maciej Orłoś, Maria Seweryn, Patrycja Markowska, Marta Kuligowska i Dorota Deląg. Kiedy nie mamy czasu, wystarczy włączyć dziecku bajkę. Będzie to miłą odmianą. Muzyka w tle daje wrażenia nie do opisania i pomaga wczuć się w sytuację. 
Dbajki wspomagają rozwój dziecka, pobudzają wyobraźnię oraz uczą jak zrozumieć swoje uczucia oraz innych. Bajeczki wspomagają rozwój psychiczny dziecka, budują zaufanie. Pomagaja także budować adekwatne poczucie własnej wartości. Opowieści pomagają oswoić się dziecku z przeróżnymi ciężkimi sytuacjami. Książka jest łatwo dostępna- znajdziemy ją w Emipku lub na stronie wydawnictwa. Dodatkowo kupując książkę wspierasz Dom Samotnej Matki i Dziecka.

Moja ocena: 6/6

Jestem pod wielkim wrażeniem książki! 

Komentarze

 1. Swietna ksiazka dla dzieci. Teraz wiem co kupic dla wnukow!! Dziekuje Ci za jej polecenie i serdecznie Cie pozdrawiam:):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam dla wnuków oraz pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 2. Bardzo ładne ilustracje, ogółem cudnie się prezentuje!
  pugix.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytamy na dobranoc :]


  P.S. gdzie jest lista testerek BingoSpa bo ja dostałam maila ale o innych dziewczynach np. Tobie nic nie wiem :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Antoś pewnie słucha z zaciekawieniem :)

   Listy chyba nie ma, ale mignął mi Twój charakterystyczny mail w liście maili, do których zostały wysłane wiadomości ;p

   Usuń
  2. no pewnie :D

   aaa haha :] ciekawa jestem co wybrałaś? Ja postawiłam na kąpiel :P

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: