Recenzja: "Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy" - Dodo4story


Kilka słów od wydawnictwa: Książeczka pokazuje, że słuchając uważnie dziecięcych fantazji możemy się wiele dowiedzieć o naszych dzieciach, ich sposobie myślenia, ich stosunku do świata i kłopotach. Każda z historyjek może stać się punktem wyjścia do rozmów o dziecięcym życiu. Z kolei dzieci mają szansę przekonać się i poczuć, że ich problemy oraz przeżycia są ważne i rozumiane przez innych. Jednym z celów tej książki jest dowartościowanie dziecięcego sposobu postrzegania świata.


Moja opinia: Książka w miękkiej okładce, ale solidnej, podobnie kartki- mocne i sztywne, więc bajka posłuży długo. Nie podrze nam się od razu i nie zniszczy się :) Książka "opowiada" nam o niezwykłych stworzeniach zamieszkujących dziecięcą wyobraźnię. Bajka otwiera przed nami świat dziecięcych potrzeb, marzeń, strachów, lęków i problemów.


Każdy przedmiot może kojarzyć się dziecku dobrze czy źle, każdy może być utożsamieniem lęku czy potrzeby. W książce znajdziemy stwory, które możemy spotkać wszędzie ;) Dodatkowo każdy opis z historyjką opatrzony jest ilustracją. Wystarczy spojrzeć na obrazek, a czytając wyobraźnia przeniesie nas w świat dziwolągów.


Książka pobudza dziecięcą wyobraźnię. Podczas czytania dziecko utożsamia się z marzeniami i problemami. Zaczyna opowiadać o swoich lękach i marzeniach. Może samo tworzyć fantastyczne opowieści i obrazki. Książeczka pomaga dziecku także poradzić sobie z problemami i lękami. Tworząc swoje własne wizualne wyobrażenie obiektu problemu czy strachu, łatwiej go pokonać :) Tym bardziej, że w książce nie są one pokazane jako straszne i okropne potwory, tylko zabawnie. Zmienia to wyobrażenie dziecka :)

Moja ocena: 6/6

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: