Recenzja: "Przyjaciele z rafy" - Dodo4Story


Czytanie bajek dziecku jak wiemy jest bardzo ważne. Dobrą odskocznią dla dziecka, kiedy my nie mamy czasu, jest bajka-gra edukacyjna na komputer :)

Kilka słów od Wydawnictwa: „Przyjaciele z Rafy” to edukacyjna gra multimedialna na komputer, rewelacyjnie przeczytana przez Jarosława Boberka! W tej historii dzieci nie tylko poznają konika morskiego, który straszliwie obraził się na cały świat, ale również grono jego niezastąpionych morskich przyjaciół. Dzięki historyjce przeplatanej mini-grami, zdjęciami, filmikami i ciekawostkami przyrodniczymi Twoje dziecko dowie się: - Dlaczego rekiny rosną przez całe życie? - Co to jest i skąd się bierze sepia? - Kto może przebywać pod wodą bez oddychania nawet do 5 godzin?

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Książeczka jest ładnie wydana. Cała gama kolorów przyciągnie wzrok niejednego dziecka. Do tego ciekawość co do mieszkańców podwodnego świata. Książka w miękkiej, śliskiej, błyszczącej okładce. Książeczka skrywa w sobie to co dzieci lubią najbardziej- kolorowanki. Dziecko kolorując wspiera i rozwija koordynację wzrokowo-ruchową (oko-ręka), która rozwija się do około początkowych lat wieku szkolnego, warunkując tym samym zdolność manualną. Jest to dobra zabawa, a zarazem wpłynięcie na rozwój zdolności plastycznych w przyszłości. W książeczce znajdziemy także labirynty, przez które dziecko musi przeprowadzić konika morskiego i i żółwika. Takie zabawy wspomagają sprawną analizę oraz syntezę wzrokową. 


Książeczka bogata jest także w naklejki, a w środku znajdziemy specjalnie przygotowaną stronę na nie. Tło utrzymane jest w klimatach podwodnych, dziecko więc może stworzyć swój własny podwodny świat!


Książeczka zawiera również grę memory. Wystarczy je wyciąć i zagrać z dzieckiem, ćwicząc tym samym jego pamięć. Memory umieszczone jest na porządnym, sztywnym papierze, dlatego posłuży dziecku na długo.


Na płycie znajdziemy edukacyjną książeczkę na komputer, którą czyta mistrz dubbingu Jarosław Boberek. Książeczka opowiada o koniku morskim obrażonym na cały świat oraz o jego morskich przyjaciołach. Opowieść przelatana jest mini-grami. Dziecko dowie się także ciekawostek przyrodniczych na temat morskich stworzeń, które poszerzą jego wiedzę. Zdjęcia i filmiki zawarte podczas opowieści ukażą dziecku wygląd zwierząt morskich. 
Kupując książeczkę wspierasz dodatkowo Instytut Matki i Dziecka. Dostępne w sklepie internetowym Wydawnictwa oraz w Empikach. Cena jest bardzo korzystna- 10 zł, a dziecko będzie miało niemało zabawy oraz nauki.

Moja ocena: 6/6

Polecam :)

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: