Recenzja: "Boski Tarot Dziedzictwo Zaginionej Cywilizacji" książka+karty - Studio Astropsychologii


O kartach Tarota zapewne słyszał każdy. Dzisiaj opowiem trochę o wyjątkowo pięknej talii- Boskim Tarocie Wydawnictwa Studio Astropsychologii.

Kilka słów od wydawnictwa: Ciro Marchetti - ceniony artysta, absolwent ekskluzywnej Croydon College of Art., prezes Graform International oraz laureat licznych konkursów sztuki - przedstawia Ci spuściznę dawno wymarłej cywilizacji. Poznaj karty, których boskość przedstawia się w wielu wymiarach. Są one efektem ponad trzech tysięcy godzin pracy artysty wspierającego się przez cały ten czas doświadczeniem znanych, międzynarodowych tarocistów. Karty zaskakują zarówno bogactwem detali, śmiałą kreską jak i wspaniałymi kolorami. Opatrzone są komentarzami nauczycieli oraz Mistrza Tarota. Poza interpretacją poszczególnych kart, dołączona książka zawiera powieść umożliwiającą jeszcze lepsze zrozumienie klimatu, jakim talia jest przesycona. Najbardziej boska ze wszystkich talii na rynku!

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Książkę i karty dostajemy w pudełku, pięknie wydanym, bardzo tajemniczym i magicznym. Po pudełku możemy wyobrazić już sobie piękno talii, które skrywa opakowanie. Na odwrocie mamy informacje o artyście, a zarazem autorze tej wybitnej talii oraz o podręczniku. Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się równie pięknie wydany podręcznik oraz karty wraz z woreczkiem do kart.


Karty to owoc ponad trzech tysięcy godzin pracy artysty Ciro Marchetti. Każda postać, symbol i detal są dopracowane. Nie ma mowy o żadnym błędzie, karty są idealne w każdym, nawet najmniejszym calu. Karty są bogate w detale, bardzo kolorystyczne.

(na zjd. od lewej 3 karty Arkan Małych: 10 Kielichów, 8 Buław, 3 Mieczy. Poniżej Karta Królewska- Królowa Denarów oraz Karta Arkan Wielkich Moc)

Karty to na prawdę majstersztyk. Nie odstraszają, są przepełnione uczuciami, symbolami. Patrząc na samą kartę, bez pomocy podręcznika, jesteśmy już w stanie wyczytać co nie co poprzez symbolikę, własne emocje, które budzi karta. Każda karta posiada swój indywidualny odczyt, każda jest niepowtarzalna, ale równie piękna.


Karty potrafią budzić także wspomnienia, dzięki czemu jesteśmy w stanie połączyć przeszłość z nadchodzącą przyszłością. Karty są wykonane solidnie, nie są miękkie, posiadają ładną, śliską fakturę. Są większe od zwyczajnych kart. Boki Boskiego Tarota są złote, co dodaje im jeszcze więcej piękna. 


Specjalnie dla naszych kart dołączony został czarny woreczek/pokrowiec, aby móc przechowywać swoją talię.


Podręcznik jest nieodłącznym elementem poznania kart Tarota. Otwiera nam on wrota do głębszego sensu oraz symboliki każdej niezwykłej karty.


Sam początek książki to opowieść o zaginionej cywilizacji, która pozostawiła po sobie swoje dziedzictwo- karty Tarota.


Podczas powstawania kart i książki, oprócz Ciro Marchetti, uczestniczyli:
- Ruth Ann i Wald Amberstone- twórczy nauczyciele sztuki czytania Tarota oraz założycie Szkoły Tarota.
- James Ricklef- Uznany mistrz Tarota.
-Leisa ReFalo- Autorka dwóch talii Tarota, przygotowanie z zakresu inżynierii softwarowej z głębokim zainteresowaniem zagadnieniami związanymi z Tarotem.
Dostępne mamy interpretacje każdej z wymienionych osób, jest to cenny wkład w powstanie podręcznika.


Każda karta opisana jest zwięźle, aczkolwiek treściwie. Każda karta zinterpretowana jest osobno, ale razem tworzą niesamowitą opowieść. Tło, symbolika, znaczenie, opis - wszystko mamy dokładnie zawarte w podręczniku. Do każdego opisu karty znajdziemy również przypisany żywioł wraz z interpretacją oraz zdolności. Zawarta na końcu rada bardzo ułatwia czytanie kart oraz jest podpowiedzią.


Całość jest opisana bardzo umiejętnie, a czytanie całego układu staje się bardzo proste. Jestem osobą, która pierwszy raz ma styczność z Tarotem i muszę powiedzieć, że odczytywanie jest jest tak trudne jak się wydaje. Z Boskim Tarotem każdy laik zrozumie karty.


W podręczniku zawarte mamy również informacje jak ćwiczyć, nawiązywać więź z talią, oczyszczać ją itp.Na końcu zawarte mamy różne układy. Mi najbardziej i najłatwiej stawia się Układ Królowych, który po zadaniu pytania pokazuje przyszłość, teraźniejszość i przeszłość. Szczerze mówiąc byłam nawet w szoku, jak karty potrafią to trafnie ukazać i aż się zatrwożyłam i wystraszyłam. Notabene kart Tarota przede wszystkim nie należy się bać. Informacje o układach bardzo ułatwiają stawianie kart. Aneks zawiera atrybucje, liczby, planety, znaki zodiaku powiązane z kartami, których poznanie będzie przydatne jak oswoimy się i poznamy głębiej talię kart Tarota.

Moja ocena: 6/6

" Jeśli potrafimy naprawdę zrozumieć problem, znajdziemy odpowiedź, ponieważ nie jest oddzielona od problemu."
Krishnamurti

Komentarze

 1. To nie dla mnie :D Ale widzę, że ocena maksymalna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, karty mimo wszystko są bardzo ładne ;)

   Usuń
 2. Chyba to nie dla mnie. Ale fajnie, ze Ci się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jednak nie dla mnie ;-). Ciekawe masz zainteresowania ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zainteresowaniem bym jeszcze tego nie nazwała, raczej ciekawość :)

   Usuń
 4. Czary Mary! lubię takie tematy :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mój świat, ale samo wydanie jest bardzo ładne i można kupić komuś na prezent :) jeśli ktoś jest fanem Tarota ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiem, że temat stary. Ale korzystasz z tarota? Jestem laikiem i chce zacząć, zamówiłam już talię. Jestem chrześcijanką więc to się koliduje i rozne opinie czytałam... Że tarot jest niebezpieczny itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również jestem chrześcijanką i na początku podeszłam do tego ochoczo, teraz jednak nie korzystam, chyba też się naczytałam...

   Usuń
  2. No i generalnie mówi się, że to siły nieczyste odpowiadają...

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: