Recenzja: "Współczesna mowa ciała. Kompletny przewodnik jakiego potrzebujesz." Richard Webster - Studio Astropsychologii


Nie zastanawialiście się czasami co myśli Wasz rozmówca? Mowa ciała potrafi bardzo dużo powiedzieć. Studio Astropsychologii pomaga odkryć wszelkie tajemnice w tej kwestii.

Kilka słów od Wydawnictwa Studio AstropsychologiiOdkryj współczesny kod podświadomej komunikacji. Wykorzystaj wiedzę dotyczącą mechanizmów rządzących mową ciała do rozszyfrowania sekretnych motywacji innych ludzi, wzmocnienia własnej pewności siebie oraz osiągnięcia sukcesu na dowolnym polu. Korzystając z wiedzy Autora poprawisz relacje w związku, będziesz bardziej kontaktowy, rozbudzisz pewność siebie, zrozumiesz przyjaciół i znajomych, a nawet nauczysz się odkrywać, kiedy ktoś kłamie. Dzięki tej publikacji z łatwością rozszyfrujesz emocje wypisane w oczach rozmówcy. Bez problemu rozpoznasz zainteresowany wyraz twarzy, szczery uśmiech i zachęcające spojrzenie. Dowiesz się, co oznaczają skrzyżowane ręce, obnażone zęby i rozszerzone źrenice. Czy jesteś gotów poznać całą prawdę?

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Okładka została ładnie zilustrowana, widzimy na niej cztery osoby w różnych stanach emocjonalnych. Z tyłu natomiast znajdziemy krótką recenzję książki. Czcionka jest wyraźna, nie za mała. Publikacja została napisana prostym językiem, zrozumiałym dla każdego.


Książka została podzielona dwie części- Sztuka mowy ciała i Jak interpretować mowę ciała. Pierwszy ukazuje ogólne, chociaż bardzo drobnostkowe gesty. Codziennie obcujemy z wieloma osobami i w tym momencie część "Sztuka mowy ciała" staje się przydatna. Dział jest rozbudowany i opowiada o twarzy, ruchach górnych części ciała oraz dolnych. Całość jest skrupulatnie opisana. Twarz została podzielona na każdą część- oczy, czoło, usta itp. 


Część pierwsza to spora dawka wiedzy. Autor zdradza wiele tajników mimiki i gestów. Uświadamia nam jak poznać, osobę słuchającą uważnie i zainteresowaną tym co mówimy, taką która podświadomie zdradza swoje zdenerwowanie lub złość czy nastawioną do nas przyjaźnie. Muszę przyznać, że o wielu ciekawostkach nie wiedziałam. Niektóre zostały okraszone ilustracją, pomocną przy rozszyfrowaniu stanu osoby.


Druga część traktuje o codziennych sytuacjach. Dzięki niej dowiemy się jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej czy biznesowej. Autor zdradza jak silna bywa moc dotyku czy jak zrobić dobre pierwsze wrażenie.


Mówią, że kłamstwo w dobrej wierze niekoniecznie jest kłamstwem... ale czy umiemy kłamać? Richard Webster poświęca tej kwestii rozdział. Dowiemy się z niego jak skłamać, aby  nie dać tego po sobie poznać. Jak twierdzi Webster u większości ludzi podczas kłamstwa pojawia się poczucie winy, stąd pojawia się niesymetryczność mimiki twarzy. Po lekturze na pewno będzie nam łatwiej również rozpoznać potencjalnego kłamcę ;)


Fragment książki: >KLIK<

Komentarze

 1. Bardzo ciekawa książka, przez gesty można bardzo dużo dowiedzieć się o człowieku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gesty zdradzają dużo więcej niż słowa :)

   Usuń
 2. lubie takie książki, można dowiedzieć się z nich wielu ciekawych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na uczelni miałam wykłady na temat mowy ciała właśnie. Chętnie zgłębiłabym temat. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zupełnie inny kierunek, więc zazdroszczę akurat takiego wykładu :)

   Usuń
 4. Też kiedyś miałam trochę na ten temat i to mega ciekawa sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 5. chyba muszę taką książkę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 6. czytałam już kiedyś podobną książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na dziennikarstwie mielismy odrebny przedmiot o mowie ciała, uwielbiałam poznawać te ciekawostki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super :) To jest faktycznie ciekawe :)

   Usuń
 8. Oj tak. Mowa ciała bardzo dużo zdradza. Kiedyś miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu właśnie z mowy ciała. Super sprawa dowiedzieć się ile tak naprawdę zdradzają nasze nawet najdrobniejsze gesty. Taka książka to na pewno świetny wstęp do tego tematu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety ciało bardzo dużo zdradza :))

   Usuń
 9. Gesty bardzo dużo mówią o człowieku :-). Ciekawa lektura musi być :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. chętnie zapoznałabym się z tą ciekawą tematyką

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam parę razy o tej książce i nawet też zastanawiałam się nad jej zakupem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zaciekawiłaś mnie tą książką :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: