Recenzja: Miód wielokwiatowy mniszkowy i pieprz ziołowy staropolski- czyli kurczak w miodzie i pieprzu- Miody Polskie, Rafex


Kiedy mamy mało czasu albo po prostu nie chce nam się gotować stawiamy na coś szybkiego. Dla mnie najszybszy jest kurczak- wstawiamy do piekarnika i gotowe. Połączenie słodyczy z lekką ostrością bardzo lubię stąd dzisiejsza recenzja :)


"Pałki" umyłam, osuszyłam papierowym ręcznikiem. Obsmarowałam miodem mniszkowym wielokwiatowym Miody Polskie (starałam się także pod skórą). Odstawiłam na pół godziny, po czym obsypałam przyprawą- pieprzem ziołowym staropolskim Rafex. Możemy oczywiście przygotować marynatę z miodu i przyprawy i po prostu od razu je wysmarować nią.


Kurczaka przygotowywałam wieczorem i pozostawiłam tak przygotowane na noc. Na drugi dzień wstawiłam do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni, na godzinę. Miód się skarmelizował na skórce, dlatego kiedy zbrązowiała przykryłam kurczaki folią aluminiową.


Łatwo, szybko i smacznie wyszło :) Oczywiście miód mniszkowy nie tylko nadaje się do gotowania, nie należy pomijać jego zdrowotnych właściwości, ale o tym dalej :) Zapraszam na recenzję produktów, których użyłam do kurczaka :)

Miód wielokwiatowy mniszkowy:

Kilka słów od producenta: Miód wielokwiatowy mniszkowy polecany jest przy chorobach żołądka, zaburzeniach trawienia, chorobach jelit, skurczach żołądka i jelit oraz chorobach wątroby i dróg żółciowych, a także przy niedokrwistości i schorzeniach reumatycznych. Pomocny w stanach wyczerpania psychicznego i fizycznego.

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Miód zamknięty w zakręcanym, przezroczystym słoiczku. Bardzo podobają mi się etykiety- kojarzą się z naturalnymi apteczkami babuni :)
Miód w odcieniu jasnym, jest skrystalizowany. Pachnie bardzo słodko. Posiada bardzo łagodny i słodki smak. Idealny do herbaty czy jako składnik ciast i deserów :)


U mnie (a właściwie u mojej babci) miód ten przede wszystkim sprawdził się w okresie przeziębienia. Nie od dziś wiadomo, że miód jest domowym i naturalnym antybiotykiem. Herbatka z cytrynką i miodem lub mleko z miodem i czosnkiem i babcia szybko stanęła na nogi :) 
Miodu mniszkowego wielokwiatowego używam często w daniach z delikatnym mięsem kurczaka. Wydobywa smak i idealnie łączy się z nim oraz z ostrzejszymi przyprawami. 


Miodu możemy używać także do celów pielęgnacyjnych, ja często używam go do maseczek na twarz. Skóra staje się idealnie miękka i gładka oraz nawilżona :) Skrystalizowany miód jest świetnym peelingiem na twarz. Nie tylko pozbędziemy się martwego naskórka, ale i odżywimy naszą twarzyczkę. Miód wielokwiatowy mniszkowy Miody Polskie używam również jako peeling do ust. W tym celu sprawdza się świetnie :) Pozostawiony na ustach na noc regeneruje podrażnione i popękane usta. Rano budzimy się z gładkimi ustami :)


Miód wielokwiatowy mniszkowy świetnie nadaje się do leczenia schorzeń żołądka, dróg żółciowych, zaburzeniach trawienia i chorobach jelit. Musiałam to sprawdzić, kiedy bolał mnie żołądek. Oprócz tabletek na ból, piłam wodę z miodem. Miód tak jakby koił żołądek. Kiedy boli gardło to miód tworzy "otoczkę" dla gardła, aby nie było podrażnione. Podobnie działa przy bólu żołądka. Staje się "osłonką" dla żołądka podczas brania leków.
Miód mniszkowy polecany jest przy skurczach żołądka i jelit oraz chorobach wątroby i dróg żółciowych, a także przy niedokrwistości i schorzeniach reumatycznych.
Z samego rana herbatka z miodem mniszkowym daje porządnego kopa energii i świetnie pobudza. W stanach napięcia (co u mnie się zdarza) lekko uspokaja skołatane nerwy.



Pieprz ziołowy staropolski:

Kilka słów od producenta: Mieszanka pieprzu, szczególnie polecana w kuchni polskiej do tradycyjnych dań. W jej skład wchodzą: kminek, majeranek, kolendra, cząber, papryka, chrzan, lubczyk, czarnuszka, gorczyca, pieprz, sól.

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Przyprawa znajduje się w przezroczystym opakowaniu z etykietą z najważniejszymi informacjami.
Kiedy otworzymy opakowanie czujemy już zapach kompozycji świeżych przypraw. Na początku myślałam, że pieprz będzie mocno ostry oraz że słowo "pieprz" będzie mocno przeważać w przyprawie. Pomyliłam się jednak :) Każdy ze składników jest doskonale wyczuwalny, a razem tworzą smaczną mieszankę, idealną do mięs.


Smakuje nie tylko jako przyprawa do kurczaka, ale i do wszelkiego rodzaju roladek i zrazów :) Ostatnio często zamiast przyprawiać solą i pieprzę dodaję pieprz staropolski ziołowy do zrazów. Świetnie "wyciąga" smak mięsa, idealnie komponuje się z wieprzowiną. Proporcja użytych składników jest idealna. Dodaje lekkiej ostrości, ale nie jest ona przesadna. Ostrość pieprzu i chrzanu gasi reszta składników przyprawy.

Miody Polskie

Rafex

Komentarze

  1. O Kochana jakie pyszności! Uwielbiam takie staropolskie, "nieoszukane" produkty!

    OdpowiedzUsuń
  2. miód to skarb z natury! Wszechstronny uniwersalny miodzio!

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam mió, dodaję do herbaty, kawy, deserów, owsianki i do mięska :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Miód po prostu uwielbiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Och mogłam przeczytać rano a tak zgłodniałam ;) pyszności :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Nie lubię kurczaka w miodzie. Jak na słodko to z ananasem i garam masala. A miód to obowiazkowa pozycja mojej owsianki

    OdpowiedzUsuń
  7. pysznie wyglada ten kurczaczek!

    OdpowiedzUsuń
  8. Ale wygląda to smakowicie! Miodek zwykle w okresie zimowym dodaje się u mnie w domu do herbaty :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Tego miodu to chetnie troche bym Ci ukradla ;)

    OdpowiedzUsuń
  10. Super dzięki za przepisy i sposoby wykorzystania miodu mniszkowego. W Polsce jest mało znany, a przeciez mlecze, z których jest produkowany rosną wszędzie! :) Ten miód jest cudowny na stany zapalne żołądka i wątroby, polecam!

    OdpowiedzUsuń
  11. Hej tam, wykonałeś świetną robotę. Na pewno go kopiuję i osobiście zasugeruję przyjaciołom. Jestem pewien, że skorzystają z tej strony.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: