Recenzja: Czystek- roślina lecznicza- Kociołek Smaków


Od kiedy otrzymałam od Kociołka Smaków czystka tak piję go codziennie. Jakie ma właściwości?

Kilka słów od producenta: Czystek - cistus incanus, róża skalna, albo po prostu - czystek. Czystek to roślina lecznicza pochodząca z Europy, znana jako broń przeciw wirusom i bakteriom. Czystek rośnie w krajach o gorącym klimacie, przede wszystkim w Grecji na glebach obfitych w magnez. W 1999 roku została okrzyknięta rośliną roku. Czystek ma delikatnie ziołowy smak, a najlepiej smakuje z miodem, cytryną, sokiem malinowym lub syropem z agawy.


Właściwości: czystek jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli - związków fenolowych należących do grupy substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka. Polifenole przejawiają doskonałe właściwości antybiotyczne (czystek jest 100 razy mocniejszy od Tamiflu), działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwhistaminowo i przeciwgrzybicznie. Usuwają wolne rodniki z organizmu i zapobiegają uszkodzeniom komórkom DNA. Powstrzymują rozwój wirusów, zmniejszają reakcje alergiczne, zapobiegają chorobie niedokrwiennej serca. Hamują rozwój opryszczki i półpaśca. Parzony czystek pity codziennie wypłukuje z organizmu toksyny oraz metale ciężkie. Jest naturalnym środkiem przeciwko grypie, opóźnia procesy starzenia oraz wpływa pozytywnie na jakość naszego życia. To właśnie bardzo szeroki wachlarz właściwości polifenoli zawartych w czystku, czyni go tak cennym dla ludzkiego organizmu. Czystek jest na tyle bezpiecznym ziołem, że mogą go przyjmować nawet dzieci, kobiety w ciąży i karmiące.

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Czystek otrzymujemy w foliowym opakowaniu. Szkoda, że nie ma strunowego zamknięcia, byłoby łatwiej przechowywać po otwarciu. 
Co najważniejsze czystek nie jest mielony, jest pocięty na mniejsze kawałki. Nie znajdziemy tu samych gałązek. Całość to głównie liście, widoczne jest również kwiecie. 
Herbatkę z czystka zaparzamy około 5 minut. 
Zarówno przed parzeniem jak i po parzeniu czystek ma zapach ziołowy. W smaku to także ziółka, ale bardzo delikatne i subtelne. Całkiem smaczne :)


A jakie działanie ma czystek na nasz organizm?
Herbatka z czystka wzmacnia układ odpornościowy, a także ma działanie antyoksydacyjne. W przeciwieństwie do zielonej herbaty nie zawiera teiny, teofiliny i teobrominy. Dlatego nie przedawkujemy go, nie poczujemy się źle kiedy go za dużo wypijemy. Przydaje się podczas przeziębienia, gdyż eliminuje wirusy i bakterie, dzięki ogromnej zawartości polifenoli. Przyniesie pozytywne skutki u palaczy (i nie tylko), ponieważ usuwa metale ciężkie z organizmu. ulgę cierpiącym np. na łupież, łuszczycę, trądzik, egzemy, rozrost candida albicans, chroniczne i powtarzające się infekcje zatok, rozmaite grzybice skóry i paznokci, infekcje spowodowane przez gronkowca złocistego, wirusa opryszczki, wirusa półpaśca, zakażenia Helicobakter Pylori i inne schorzenia spowodowane namnożeniem się w ustroju niechcianych wirusów, bakterii i grzybów. Ma działanie antyhistaminowe, więc nadaje się dla alergików.


To jednak nie wszystko! Czystek zapobiega chorobie niedokrwiennej serca. Jest to roślinka silnie antyoksydacyjna, ma olbrzymią zdolność do wyłapywania wolnych rodników i  do obniżania aktywności kolagenazy (enzymu odpowiedzialnego za rozkład kolagenu), przez co działa odmładzająco, przeciwzapalnie i witalizująco na ludzki organizm. Przepłukanie buzi po umyciu zębów naparem z czystka śmiało zastąpi wszelkie drogeryjne płyny do płukania ust, w  których najczęściej jako substancja antybakteryjna używany jest toksyczny triklosan. Czystek działa również wybielająco na zęby, ponieważ posiada potężne działanie na bakteryjny biofilm – po prostu go rozpuszcza. Czystek zmienia zapach naszego ciała, jest bardzo dobry dla osób, których pot pachnie nieprzyjemnie.

Logo

Komentarze

  1. Chyba muszę ponownie zacząć go pić...;) Przerwałam, ale to był chyba błąd :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio bardzo głośno w blogosferze na temat tej herbatki, sama zastanawiam sie nad zakupem:) Pozdrawiam cieplutko.

    OdpowiedzUsuń
  3. Podoba mi się drugie zastosowanie, płukanie nim buzi po umyciu zębów. Jeżeli komuś herbata nie zasmakuje to zawsze możną preparat wykorzystać w inny sposób :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Przyszedł w końcu czas żebym i ja spróbowała tego słynnego czystka

    OdpowiedzUsuń
  5. czytam różne recenzje na blogach i jest jedno zdanie które mi przychodzi do głowy podczas tych lektur
    boziu jak ja mało wiem o życiu..

    OdpowiedzUsuń
  6. Zbytnio nie przepadam za ziołami :-)

    OdpowiedzUsuń
  7. O nim nie słyszałam kolejne cudo :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Nigdy nie miałam do czynienia z czystkiem :)

    OdpowiedzUsuń
  9. oj, czytałam o nim sporo ;) jak mi się pojawi przed oczami to zakupię :D

    OdpowiedzUsuń
  10. Nie jest smaczny,ale jego właściwości rekompensują wszystko :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Martynko, piłam przez jakiś czas herbatkę z czystka. Ma ona specyficzny smak ale dla uodpornienia przed wirusami należy pić dwie dziennie. W wielu kawiarniach i restauracjach w stolicy polecana jest herbata z tego zioła. Wiem też że celebryci pokochali ten napój. Wiec tylko pić czystek lub spożywać w innej postaci.

    OdpowiedzUsuń
  12. Też piję i całkiem lubię, dobra też jest morwa biała. :-)

    OdpowiedzUsuń
  13. Kurcze w kubeczku na sucho wygląda ładnie, ale jakoś nie wyobrażam sobie jak to smakuje, szczególnie że nie przepadam za ziołowym typowym smakiem.

    No i faktycznie szkoda, że opakowanie nie jest bardziej praktyczne.

    OdpowiedzUsuń
  14. Słyszałam o nim sporo dobrego, ale sama nie miałam okazji próbować ;)

    OdpowiedzUsuń
  15. Ja już mniej więcej od pół roku piję czystek :) Bardzo mi smakuje chociaż ma specyficzny smak :)

    OdpowiedzUsuń
  16. czystek pije moja teściowa i jest bardzo z niego zadowolona :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: