Recenzja: Astrocalendarium 2015 - Wydawnictwo Studio Astropsychologii


Kilka słów od Wydawnictwa Studio Astropsychologii: Jeśli chcesz rzucić jasne światło na dotychczas tajemnicze ścieżki przyszłości, sięgnij po „AstroCalendarium 2015”. Zamiast samodzielnie odczytywać układ ciał niebieskich, już dziś możesz wesprzeć się doświadczeniem jednego z najbardziej cenionych astrologów. Dzięki temu periodykowi o osiemnastoletniej tradycji będziesz w stanie świadomie zaplanować zarówno czas wzmożonej pracy, jak i okresy, w których wskazane będzie regenerowanie nadwątlonych sił. Dowiesz się, kiedy warto poświęcić się rozwojowi zawodowemu, a kiedy należałoby skoncentrować się wyłącznie na życiu rodzinnym. Ciała niebieskie wywierają wpływ na każdą sferę Twojego życia – od kwestii finansowych przez zdrowie po miłość. Wykorzystaj to oddziaływanie. Kreuj przyszłość sięgając gwiazd!

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Książeczka małego formatu, która zmieści się w każdej kieszeni, torebce. Okładka solidna, mocna, więc poradnik posłuży nam przez cały rok. 
Autorką książki jest astrolog Krystyna Konarzewska-Rymarkiewicz, doktor nauk przyrodniczych i antropologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Medycznej w Krakowie. Już od 18 lat pisze kalendarium astrologiczne, opisując rozmaite aspekty astrologii i koncentrując się na ich praktycznym wykorzystaniu.


Na samym początku wita nas legenda symboli, dzięki czemu nie będziemy mieć problemu z poruszaniem się po kalendarium, jeżeli coś przeoczymy lub nie zapamiętamy możemy zawsze wrócić do symboliki. Następnie mamy opis regenta 2015, którym jest Jowisz. W kalendarium znajdziemy także prognozę dla każdego znaku na 2015 rok.


Przy każdym dniu tygodnia mamy nie tylko zapisane imieniny jak w zwykłym kalendarzu. Obok daty znajdziemy godziny wschodu i zachodu słońca oraz księżyca oraz informacje w jakim znaku się akurat znajdują. Znajdziemy także liczbę dnia roku, długość dnia oraz wibrację liczby. Możemy również znaleźć aspekty wraz z godzinami, np. przy 4 marca o 12:59 księżyc wejdzie w znak panny. Znajdzie się miejsce na swoje notatki. Do każdej daty mamy dobre rady. Z tym kalendarzem jest wiadome np. kiedy jest najkorzystniejszy okres dla załatwienia ważnych spraw urzędowych lub dla nowej miłości.


W książce znajdziemy także objaśnienie aspektów, każdego znaku zodiaku, planety, dzięki któremu możemy jeszcze bardziej zaznajomić się z pojęciami oraz co wprowadzi nas w astrologię. Krótka charakterystyka aspektów planet da nam wskazówki, czy wybranego dnia mamy pomyślne czy niepomyślne szanse na powodzenie planów. W tym wypadku przyda nam się symbolika z początku Astrocalendarium. 
Astrocalendarium 2015 jest nie tylko przewodnikiem astrologicznym, ale również zbiorem informacji z zakresu astrologii. Szczerze mówiąc nigdy się astrologią nie interesowałam. Dopiero po zagłębieniu się w książkę posiadam wiedzę na ten temat. Ponad to książka posługuje się dość przystępnym językiem nawet dla laików :)

Moja ocena: 6/6

Komentarze

 1. jestem zaskoczona ile tu jest ciekawych rzeczy, choć astrologią nigdy się interesowałam żeby znać wiele szczegółów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się dużo ich, ja też, ale z tą książką na pewno wprowadzenie w astrologię jest łatwiejsze :)

   Usuń
 2. fajny gadżet dla osób interesujących się astrologią:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książka :) Chętnie bym taką przejrzała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja lubię bardzo takie ciekawostki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawa ksiazka!
  jeśli możesz to poklikaj w kliki w poście u mnie!
  http://panmalofel.blogspot.com/2014/11/autumn-outfit-fuck-sweatshirt.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę, ale tego nie zrobię, bo nie lubię takich komentarzy ;)

   Usuń
 6. Bardzo chętnie bym do tej książki zajrzała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie wprowadzenie do astrologii może być ciekawe. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam rację :) Książka dobra i jako wprowadzenie i dla osób znających temat :)

   Usuń
 8. Na zwszly rok mialam kalendarz ksiezycowy, a na obecny konczacy sie juz nie udalo mi sie kupic. Moze na rok 2015 sie uda!?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: