Recenzja: "Rrromek i Rrradek" - Dodo4story


Literka "R" jest chyba jedną z najtrudniejszych do przyswojenia dla dzieci. Niepoprawne wymawianie głoski "R" w dzieciństwie i brak wsparcia logopedy skutkuje tym, że problemy z jej wymówieniem będą towarzyszyć nam do końca życia. Co powiecie więc na bajkę-grę logopedyczną? :)

Kilka słów od Wydawnictwa: „Rrromek i Rrradek” to pierwsza z serii „Dbajki-Gadajki” interaktywna gra logopedyczna, która powstała przede wszystkim z myślą o usprawnieniu dziecięcej wymowy. Jest to animowana gra, czytana przez Marię Seweryn, połączona z ćwiczeniami logopedycznymi, uatrakcyjniony o elementy humorystyczne. Klimat zabawy i przygody, w którym utrzymana jest gra, sprzyja treningowi artykulacyjnemu, oswaja z trudnościami i motywuje do wytrwałej pracy. Grę na CD można zakupić w salonach Empik i na empik.com, oraz pobrać z AppleStore i Google Play w formie aplikacji mobilnej. Dzięki niej dziecko zawsze i wszędzie będzie mogło cieszyć się grą i trenować wymowę głoski „R” razem z głównymi bohaterami!

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Opakowanie bardzo pozytywne, utrzymane w zielonej kolorystyce. Kolory są bardzo żywe, więc przyciągają wzrok dzieci. Płyta to logopedyczna bajka terapeutyczna w wersji multimedialnej. Dzieci w tych czasach ciągnie do komputera, więc pomysł jest strzałem w dziesiątkę. Fabuła bajki jest świetnie połączona z ćwiczeniami logopedycznymi. Nie brakuje przy tym humoru. Atrakcyjne są również animacje od których dzieci nie są w stanie odwrócić wzroku :) Jak się okazuje Romek zamieszkuje różową jaskinię i jest językiem! Nasz bohater nazywany jest GADajkiem.


Ćwiczenia są zabawnie opisanie np. ćwiczenie polegające na stukaniu językiem o środek dolnej wargi opisane jest jako przybicie przez GADajka dywaniku przed progiem domku rozwija to wyobraźnię dziecka :) Bajeczka zawiera wiele słów z wykorzystaniem głoski "r". Dziecko uczy się dodatkowo nowego słownictwa, stymulują więc rozwój mowy :) Jest to idealne rozwiązanie, aby dziecko ćwiczyło w domu wywoływanie głoski "R". Będzie to świetnym wsparciem terapii wad wymowy. Jeżeli dziecko zamiast wymawiać "R" mówi "L" to zdarza się, że pada ofiarą żartów oraz prześmiewek. Bajko-gra pomaga także oswoić się z trudnościami oraz poradzić sobie ze stresem. Podnosi również samoocenę i motywuje do dalszej pracy nad artykulacją. Jak poprzednia opisywana przeze mnie bajka ("Przyjaciele z rafy"), tak i ta kształtuje umiejętność analizy i syntezy wzrokowej, rozwija zdolności manualne. 
Bajka kosztuje niewiele, bo 10 zł. Jest to na prawdę niewielka inwestycja w porównaniu do korzyści, jakie płyną z niej. Kupując bajkę wspierasz Instytut Matki i Dziecka.

Moja ocena: 6/6

Bajka wywołuje u mnie bardzo pozytywne odczucia.

Komentarze

 1. Bardzo ładną ma okładkę i cena jest bardzo przystępna! ;)
  pugix.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście niewiele kosztuje :)
  Dziękuję za głos :*
  O licytacji pisałam u siebie, może nie zauważyłaś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się :)
   Nie ma za to :*
   Może faktycznie :/

   Usuń
 3. Uwielbiam bajki pomimo swej dorosłości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, odzywa się w nas "wewnętrzne dziecko" :)

   Usuń
 4. Fajnie byłoby już mieć swoje dzieciątko i czytać mu takie fajne bajeczki :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie komentarze mnie bardzo rozczulają :)

   Usuń
 5. Muszę mojemu maluchowi na święta kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ma niezla cene i jak ładnie się prezentuje:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cena jest bardzo korzystna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy i też jesteśmy na zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajna książka, czytaliśmy i napewno do niej wrócimy :]

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeżeli zaciekawił Cię mój blog to zapraszam do obserwowania :)
Jak zaobserwujesz to napisz mi o tym, a się odwdzięczę :)

Popularne posty: